Klimatizace

 

Nabízíme dlouholeté zkušenosti v opravách a servisu autoklimatizací - kompletní servis klimatizace ve vašem voze, plnění, desinfekce, kontrola těsnosti a jiné.

Servis zahrnuje:

  • plnění chladivem R134a včetně vakuování systému a doplnění oleje
  • zjišťování úniku chladiva
  • opravy netěsností
  • diagnostika elektronicky ovládaných systémů u většiny značek
  • desinfekce klimatizace

 

Proč desinfikovat autoklimatizaci?

Při kondenzaci vody na výparníku autoklimatizace s vzdušnými nečistotami dochází k tvorbě povlaku, na kterém se usazují plísně, bakterie a různé mikroorganismy. Výparník a části klimatizace jsou běžně nedostupné, proto byly vyvinuty speciální postupy na likvidaci a prevenci proti plísním, bakteriím a různým mikroorganismům, které mohou způsobit nemalé zdravotní problémy a nepříjemný pach. Tvorbě baktérií a pachu předejdete speciální desinfekcí.

Je třeba provádět pravidelnou údržbu autoklimatizace?

ANO. Už ze svého principu vysokotlakého zařízení jakým klimatizace je, není v silách výrobců vytvořit dokonale těsný okruh.Rázy vibrace a vysoké teploty v motorovém prostoru k těmto únikům přispívají. Limity výrobců udávají úniky i 20-30% ročně. Když není v okruhu dostatek chladiva, je snížena účinnost chlazení a tím i možnost zvýšeného opotřebení některých dílů klimatizace.

Jak často dělat pravidelnou údržbu autoklimatizace?

Jednou ročně. Pravidelným servisem prodloužíte životnost dílů, které jsou součástí autoklimatizace. Pravidelným čištěním autoklimy předejdete zbytečnému  opotřebování dílů.Například cena nového kompresoru autoklimatizace se pohybuje dle tipu cca 10 - 20 tisíc Kč.

Kdy provést pravidelný servis autoklimatizace?

Nejlépe v jarních měsících.Jarní měsíce jsou nejvhodnější termínem po zimní odstávce autoklimatizace z důvodu největšího zatížení autoklimatizace v letním období. Pokud nestihnete kontrolu klimatizace na jaře není problémem jakýkoliv jiný termín. I v průběhu roku máme pro zákazníky připraveny různé cenově zvýhodněné akce.

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.